Jak pečovat o pleť

článek byl publikován 15. 11. 2013

Jak pečovat o pleť

Pleťová řada by měla obsahovat odličovací mléko, případně olej na odlíčení voděodolné řasenky. Dále by měla pleťová řada obsahovat tonizační vodu na dočištění pleti, denní krém a noční krém případně krém kolem očí na začínající mimické vrásky.

Základním stavebním prvkem je noční krém. Pleť má přes noc dostatek času na vstřebávání živin. Nevhodné je používání denního krému na noc! Denní krémy totiž obsahují základní UV ochranu a to v noci pletˇpříliš zatěžuje.

Opravdu je důležité odličovat se i v případě, že se vracíme ze zábavy třeba ve 4 ráno! Neočištěná pleť si neodpočine a v pórech se usazují nečistoty ze zakouřeného prostředí, které pak mohou způsobovat zánětlivé procesy na pokožce. Rychleji se pak tvoří vrásky.

Odlíčení by tedy mělo probíhat pomocí navlhčených odlič. Tampónů s odličovacím mlékem pomalými pohyby a vždy ze shora směrem dolů a od středu do stran stahovat make-up. Oči zvláště opatrně. Hrubými pohyby si jemnou kůži kolem očí zbytečně vytahujeme. Poté pleť dočistíme tonikem. Naneseme noční výživný krém. Ráno si tonikem odstraníme odumřelé částečky pokožky a naneseme denní krém a poté pokračujeme make-upem atd…

Chtěla bych také upozornit na zařazení pravidelných návštěv v kosmetickém salónu. Přispějete tím, že vaše pleť dejme tomu ve 40 bude vypadat lépe a klidně. Vyberte si salón podle dobrých referencí. Na kosmetickém ošetření alespoň jednou za měsíc relaxujete. Pleť se uvolní a celkově se vypne, vyhladí. Ošetření se skládá z odlíčení, čištění, vypíchnutí mílií, úpravy obočí, případně barvení řas a obočí, masáže obličeje a dekoltu, masky a ze závěrečné aplikace krému nebo nanesení lehkého make-upu.

Celkově ke zdravé pleti přispívá pitný režim! Nejlépe kombinace minerální vody a obyčejné neperlivé vody. Vyvarujte se také častému pití alkoholu. Porušuje rovnováhu výměny minerálních látek v těle. Po párty je zapotřebí vypít dva litry vody. Procházka za deště je perfektním vyrovnávacím programem při delším pobytu ve vytopené místnosti. Mlhavé počasí tak dobré není, protože drobné částečky vážou nečistoty ze vzduchu.