6 barev, které změní pohled na váš podzimní šatník


Zdroj: vogue.co.uk

Barvy jsou důležitým odrazem celkové nálady sezóny. Pro podzim/zima 2023 designéři volí jednoduchost a praktičnost.
Barevná paleta je tlumenější se záblesky odstínů žluté, vliv Mattelovské pink přetrvává a 50 odstínů šedi spolu s černou jsou jasným základem šatníku.

Červená

Signální červená není jen tak pro někoho. Je často spojovaná se starým Hollywoodem. Vzpomeňte si na Pretty Women a její proměnu, když šla do opery v červené róbě a s půjčenými klenoty. “Když sebou nešiješ jsi velmi krásná.”


Ovšem na přehlídkách podzim/zima 2023 návrháři nabídly modernější stylistickou inspiraci. Pleteniny, lesklé sukně a vlněné kabáty tón v tónu.

Šedá

Tenhle vliv připomíná zatažené londýnské nebe. Ale když nevíte co na sebe, oblečte se od hlavy k patě do odstínů šedé! Že se vám to zdá jako obrovská nuda?

Vsaďte na rafinovanost střihu a kvalitu materiálu. Pořád málo? A co výrazný šperk? To je ono!  

 

Žlutá

Společnost Pantone poslala z přehlídkových mol jasnou zprávu. Pokud odstíny žluté, tak výrazně hořčičný odstín! Žlutá je vnímána jako kontroverzní až přidrzlá barva. Přesto se objevila u všech významných fashion domů.


Takže vězte, že ve žluté budete za odvážné, dominantní, které bude doprovázet nejeden zrak než zajdete za roh.

Černá

Oproti všemu černá nikdy neomrzí a nikdy nezmizí. Z černé vychází vše. S černou barvou nikdy neuděláte chybu.

Je to ten nejstylovější způsob oblékání a tvoří často firemní uniformy. Pracujte s lesklou a matnou variantou.

Růžová


Zas ta Barbie! Fenomén bubble pink vystřelil do světa jako Amorův šíp. A je to s ní přesně jako v lásce, buď ji miluješ nebo nenávidíš.

Návrháři sahali po jemných tónech až po syté jako blázniví. A tady se nabízí hned kombinace s černou a šedou. Vidíte jak snadné je být IN!

  

Slonová kost nebo-li ivory

Řeklo by se, že už designéři fakt nevědí, kde by hledali inspiraci a tak sáhli po nevěstě. Jo, asi je to tak. Ale upřímně mě se to líbí! Teď už nepotřebujete prsten k tomu, aby jste se cítila jako na svatbě.

Prada proměnila ozdoby, které obvykle najdete pouze na svatebních šatech, na každodenní sukně a spojila je s praktickými svetry s výstřihem. Lesklé halenky s řasením a vrapováním, mašle a další ozdobičky…zkuste to.  

Za mě by tyhle trendy šly. Tak s odvahou do toho!

Vaše Petra