Klíčové módní trendy jaro/léto 2023

Jako by nové módní trendy chtěly poukázat na to, že budeme “syslit” a tak se projevují třeba ve zvýraznění kapes. Nebo nám chtějí říct, že je potřeba šetřit i na látce? Ne, ne už to mám! Kombinujte dohromady co máte doma a budete in!
Prolistujte v klidu 9 módních trendů a na konci článku uvidíte svět jinak, to vám garantuji. Život s módou je totiž jedna velká zábava!

(Zdroj: vogue.co.uk)

Kapsy - otočte kalhoty třeba na ruby a máte trend raz dva. Tak zvané nakládané kapsy z 80. let jsou zpět. Jako malá jsem je milovala a měla je na své oblíbené bundičce, kterou mi ušila maminka. Vešla se tam spousta věcí!


Lehké materiály - noční košile a nebo záclona? Tohle je pro dokonalou postavičku a spíš na homeoffice. V tomhle outfit oblečená neoblečená uděláte doma jednoznačně radost.


Móda odpadlíků - otrhané lemy, kostky s proužky dohromady, barva nebarva. Berte co vám přijde pod ruku, možná u toho vybírání ze skříně zavřete oči a budete překvapené jaký IN obleček poskládáte z domácích zdrojů.


Kostým jako z pohádky - tahle inspirace se mi líbí. Je plná volánů a sukní, které si udrží svůj velkorysý tvar. Schová se tam vše, pokud látka není úplně průsvitná. Je to jasná inspirace hlubokou historií oděvnictví.


Řasení pro bohyni - splývavé jemné materiály, které jako by někdo ledabyle připíchnul na krejčovskou panu a ona ožila. Velmi ženské a nositelné.


Asymetrická krása - sukně s rozparky hodně vysoko a nakombinované s jedním ramínkem. Takové šaty dokáží maskovací zázrak. Jednak se v nich dobře chodí a za druhé asymetrii vytvoříte snadno pomocí nůžek z jakýchkoliv šatů, které se vám už okoukaly.


Závislost na indigu - tenhle trend vás může uklidnit. Vyvalte skříně a kombinujte džíny s džínovou košilí, džínovou bundou a pak tomu nasaďte korunu džínovým kabátem. Uf, to je úleva, konečně trend pro všechny :-)


Jako pes Falco v letu nebo malá mořská víla - zábava může začít. Hodně materiálu jako je peří, šupiny, třepení navrstveného k sobě a párty outfit je na světe. Po Silvestru flitrové věci nevyhazujte! Ještě se budou hodit.

Stříbrná linie - mít aspoň stříbro! Tedy být druhá, ale v tomhle trendu budete jednička. Stříbrná linka se vine celým stylingem. Zkuste sladit k sobě i různé odstíny stříbrné. Stříbrná má dar zimním a letním typům vyhladit opticky pleť.

 (Chcete vidět více fotek? odkaz na celý článek zde: https://www.vogue.co.uk/fashion/gallery/spring-summer-2023-fashion-trends)