5 stylistických doporučení pro plnoštíhlé ženy

článek byl publikován 29. 4. 2019

5 stylistických doporučení pro plnoštíhlé ženy

Často se mě klientky ptají, na co si mají dát při výběru oblečení pozor, když mají konfekční velikost 46 a více. A tak jsem sepsala následujících pět nejzákladnějších doporučení.
foto zdroj: blogerka Kristina a její web
trendycurvy.com (foto vpravo)


Setkávám s tím, že plnoštíhlé dámy se obávají zvýrazňovat pas. Nosí beztvaré haleny, které dokonce končí na bocích a tím ještě více zvýrazní širší část postavy. Odvažte se ukázat jak štíhlý pas máte. Je to otázka zvyku a náhledu na sebe. I když máte plnější ňadra a větší pozadí. S výrazným páskem to vyhrajete. Silueta bude mnohem více proporčnější a získáte konečně ženské tvary.

Doporučení: Používejte pásky různých tvarů a velikostí v pase a ne na bocích!


Konfekční velikost oblečení
foto zdroj: ashleystewart.com

Zbavte se zvyku kupovat si o jednu až dvě velikosti větší oblečení, aby se vám nerýsovaly faldíky. Je to zbytečné. Nehledě na to, že si tím přidáte opticky opravdu o dvě velikosti. Oblečení by mělo volně obepínat tělo. Věřte mi, že je kolikrát lepší upoutat na sebevědomou siluetu s pár faldama, než koukat na obří ženu, která se schovává za vrstvy volně splývavých černých hadrů. Mimo jiné pokud neznáte stahující prádlo, tak jste o dost přišly. To je teprve radost, když dokážete svoje tělo opticky zpevnit.

Doporučení: Pořizujte si oblečení v aktuální konfekční velikosti s vypracovanými zeštíhlujícími švy a zařaďte do šatníku zpevňující body.

Kabelky
foto zdroj: ashleystewart.com

Pokud máte konfekční velikost 46 a více, zaměřte se na kabelky, které nosíte. Měly by mít větší rozměry, aby vám proporčně ladily k tělu. Jde o to, že když jste mohutnější měly by mohutnět i kabelky. Vypadá směšně, když si dáma do společnosti vezme ke společenským šatům velikosti 50 malililinkaté psaníčko. Opticky tím vypadá větší. Měli byste si pořídit pořádné psaní. Pak bude zachován optický poměr. Takhle postupujte i s kabelkami na den.

Doporučení: Zvětšete velikost svých kabelek.


Jásavé barvy a velké vzory
foto zdroj: ashleystewart.com

Už dávno neplatí, že při větších velikostech je třeba se schovávat do černé barvy. Jak ráda se podívám za ženou plných tvarů v krásných květinových šatech či v zářivě oranžovém kostýmku, která je se sebou smířená a ráda ukazuje své tělo. Zkuste si pořídit oblečení v oblíbené pastelové barvě a hoďte za hlavu, že jste ještě dostatečně nezhubla. Uvidíte, že Vám to na tuti zvedne náladu i sebevědomí. Všichni vás totiž budou moc chválit a nebo říkat "no konečně si se vyloupla".

Doporučení: Vyhněte se malinkým kytičkám. Dívejte se vždy po velkých květech. Floralový potisk je už nadčasovou stálicí, proto mít v šatníku květinové sako nebo šaty je IN!


Kvalitní obuv
foto zdroj: cz.ecco.com

Říká se, že podle bot a hodinek poznáš kvalitně oblečeného džentlmena. A boty bychom neměly podceňovat ani mi ženy. Zvláště plnoštíhlé postavy mají velkou zátěž na chodidlech. Kvalitní kožená obuv s měkkým došlapem je základ. Vyhněte se, ale pokud nemusíte ze zdravotních důvodů botám, které vypadají jako cvičky. Placatými botami s gumou přes nárt, díru do stylistického světa neuděláte.

Doporučení: Zaměřte se na kožené boty v jednoduchých barvách a střizích. Lepší je mít vždy nohu na mírnějším podpatku či klínku. Vnitřek by měl být kožený a anatomicky tvarovaný. Jen tak se ponesete v náročném pracovním tempu jako královna.