Nehty přirozené nebo potažené gelem?

článek byl publikován 30. 12. 2013

Nehty přirozené nebo potažené gelem?

Po  čase mě „francie“ omrzela. Měl to kde kdo. Tak jsem na nehty nanášela čirý gel bez bílého proužku. Vypadaly přirozeně a to se mi líbilo.

Letos o prázdninách jsem, ale byla líná gel doplňovat. Prostě jsem na to neměla kolikrát náladu a vypadalo to hrozně. I moje klientky začaly přemýšlet: „Mám příště přijít a nebo to už nechám odrůst?“ A tak mě napadlo, že to na sobě vyzkouším a gel nedoplním.

Jemně jsem odpilovala zbytky gelu a nalakovala jsem je čirým lakem. Poškození nehtové ploténky bylo zjevné. Díky gelu, který tolik let tlačil na nehet jsem měla povrch nehtu poškozený, skoro by se to dalo popsat jako protlačený. Po týdnu se mi nehty lámaly při těch nejběžnějších činnostech. Zapnula jsem si kabát nebo tašku a už se udělal zásek.

Nehty jsem udržovala zkrátka a pořád pilovala a pilovala. Pilník jsem měla neustále při sobě.  Povzbuzovala jsem se myšlenkou na krásné zdravé a přírodní nehty už za několik měsíců. Pozorovala jsem jak poškozený nehet zvolna odrůstá. Lakovala jsem i barevnými laky a to skoro obden. Déle lak totiž na přírodním nehtu nevydržel. Což v tomhle ohledu je s „gelovkama“ pohoda.

Používala jsem zpevňující laky a séra vmasírovávala do lůžka denně, aby regenerace byla co nejrychlejší. Dnes po skoro 4 měsících, mám nehty svoje a pevné s 1,5 mm přesahem volného nehtu. Jsou upravené a krásné. Jsem na ně pyšná a vím, že už se já osobně ke gelovkám nevrátím.

Velmi se mi osvědčil produkt Instant Nail Protector od Oriflame (26630) 

Používám ho do teď a nehty vypadají přirozeně lesklé. Rozhodně nanášejte jen jednu vrstvu! Jinak se po jednom dnu odloupne.

A jaké máte trable nebo pohodu s nehty Vy?

(zdroj: Oriflame.cz)