Organizace šatníku | 1. část

článek byl publikován 9. 1. 2014

Organizace šatníku | 1. část

V první řadě si ujasněte jestli máte celoroční šatní skříň. Tedy jestli rozdělujete oblečení na teplejší věci, které nosíte jen v zimě a uklízíte je na léto někam do sklepa či na půdu. Je to dobrá strategie, ale mě se moc nelíbí. Snažím se totiž zařazovat i letní šaty v zimě a podvlíknu je třeba legínami a přes ně použiju sako a šálu. Doporučuji proto věci nechat všechny. V mé skříni akorát uklízím do  sklepa objemné bundy, kabáty a péřovky. Mám asi 5 ks tohoto druhu a kromě urputných mrazů je logicky nevyužívám. Zaberou opravdu mnoho místa.

Pojďme k dalšímu kroku. Velmi se mi osvědčilo, že nejdřív začnu posuzovat jednotlivé kusy oblečení podle toho kdy jsem je měla naposledy na sobě. Ramínko za ramínkem. Je to rutina a nebude se vám do toho chtít. To je mi jasný. Pojměte to jako zábavu. Uvařte si hrnek kafe, oblečte si pohodlný věci a zkuste se jednou otevřenýma očima podívat na vaše „ležáky a pracholapy“.

Věci, které jste oblékla nedávno, necháte. Ramínko, na kterém visí věc o které ani nevíte a už je opravdu out, vyřaďte! Nebojte nebudu Vás nutit věci vyhazovat. Já se snažím o „bezbolestnou“ cestu zbavování. J Věci ukládám do velkých tašek. Ty pak donesu do sklepa. Věci jsou ještě v domě a když náhodou budu chtít některou použít, protože si na ní zázračně vzpomenu, vím kam jít. Jasně, objevíte taky zapomenuté skvosty a to je jedině dobře.

Nebudete tomu věřit, jak se vám uleví a pročistí prostor ve skříni. K běžnému životu nepotřebujete kvanta oblečení. Žena nosí do práce obehrané a dobře padnoucí věcí přibližně v sedmi kombinacích. Pak něco málo na sport cca dvě varianty. Do společnosti jedny až dvoje zaručeně vyhovující šaty. Další na volný čas, tam stačí takové dvě až tři varianty.

Dala jsem vám pro začátek dostatečně těžký úkol, že? Tak hodně zdaru!

Pokračování příště