Parafínové zábaly rukou

článek byl publikován 14. 6. 2014

Parafínové zábaly rukou

V letní sezóně patří pokožka rukou k těm nejzatíženějším. Všechny ženy se kromě běžných domácích prací navíc vrhnou do úprav na zahrádce. Mnohokrát za den si ruce namáčí a myjí. Jde o vysokou zátěž, ale málokterá žena si to uvědomuje. Mé klientky si pak stěžují na vysušenou pokožku, záděry a lámavé nehty, které se třepí. Bezděky nám ruce slouží, ale my jim to nijak nevracíme. Aplikace krému nepostačuje. Je potřeba jít více do hloubky. 

Parafínové zábaly blahodárně působí právě na přetížené ruce. Nejen, že se zlepší hydratace, prokrvení a celkový vzhled, ale mají i zdravotní efekt. Zmírňují bolesti kloubů a svalů, uvolňují napětí a dodají mladistvý vzhled.

Na tuto proceduru můžete docházet pravidelně do kosmetického salónu třeba do toho našeho http://www.petrasestakova.cz/kosmeticke-studio a při kosmetickém ošetření si necháte zábal nanést. Neztratíte tak čas navíc. Jestli máte chuť, můžete si parafínovou vaničku pořídit i domů. Není to nijak náročné na provedení ani nijak náročné finančně. A pravidelnost můžete volit dle svých potřeb.

Největší a hlavně nejlevnější parafínový systém mají na e-shopu nehtík link zde http://www.nehtik.cz/53-parafinovy-system

Mají i kamennou prodejnu, ale rádi vám zboží zašlou až domů.

Parafínový vosk se rozehřívá ve vaničce při teplotě 52-55°C a teplo pak dokáže dále předávat. Vosky mají různé bylinné příměsi. Mě se nejvíce osvědčila příměs Mořská sůl s vitamínem E. Ale vybírat můžete dle svých „chutí“.

Aplikace zábalu:

Před parafínovým zábalem rukou si nejdříve umyjte ruce ideální je použít antibakteriální gel. Pak si mezi rukama promněte peelingový krém. Ten zbaví pokožku odumřelých částí kůže. Aplikujte větší množství krému na ruce. Půjde vám pak parafínová rukavice lépe dolů.

Poté ponořte postupně jednu ruku do lázně až po zápěstí na 3s a vyndejte. Počkejte až vosk na vzduchu zbělá a ponořte ruku znovu. Dělám takové 3 ponory, aby byla vrstva dostatečná. Ruku vložte do sáčku. Používám mikroténové sáčky na svačiny. Velikost je ideální.

Totéž udělejte s druhou rukou. Vložení druhé ruky do pytlíku není pak snadné, ale lze to. Nikam nespěchejte.

Pak si ruce šoupněte pod deku nebo zabalte do ručníku. Já mám na to takové speciální froté rukavice, které seženete také na „nehtíkovém“ eshopu. Zábal nechte působit ideálně 20 minut. Pak lehce stáhněte pytlík i s parafínem.

Uvidíte, že vaše ruce omládnou a budou jako znovuzrozené. Dopřejte jim tuhle zázračnou péči a uvidíte, že se vám odvděčí krásnými nehty a pružnou pokožkou.