Články

Ráda se vyjadřuji slovem a tak v této sekci naleznete nepravidelně vložené články o všem co se mi na profesionálním poli přihodilo, kde jsem byla a co zajímavého jsem četla nebo zažila. Budiž Vám to inspirací.

Praní a čištění

publikován 10. 3. 2015

Aby vám oblečení vydrželo pěkné a nezapíralo se rychlostí světla je potřeba k nim přistupovat šetrně a s láskou. Volbou pracího prášku a programu na pračce docílíte toho, že milované kousky buď zůstanou fit a nebo je po prvním praní pošlete rovnou na charitu.

Džíny

publikován 19. 2. 2015

Ano, nejsem jejich fanda. Ale, když o tom přemýšlím, tak se mi džíny vlastně líbí. Zkombinované s nadčasovou bílou klasickou košilí nebo bílým tílkem mi dokonce přidají sexy. (horní foto zdroj: LINDEX.com)

Depilace z plechovky

publikován 23. 1. 2015

Kde jsou ty doby, kdy mi maminka ukazovala, jak si při navlékání silonek uhlazovat chlupy na nohách jedním směrem. To se psal rok 1980. Ženy nosily přirozeně chlupatá lýtka a nikoho ani nenapadlo se nad tím pozastavovat. A dnes? Dnes se odstraňují chloupky po celém těle a muže z toho nevyjímejme. Ženy si mezi sebou vyměňují nové depilační a podepilační zkušenosti a zážitky.

Trendy jaro/léto 2015

publikován 16. 1. 2015

Z módních trendů mám poslední dobou pocit jako by už vše bylo vymyšleno a stále se opakovaly ty stejné věci. A přitom se pořád vyvíjejí nové a nové trendy, které se na nás valí z přehlídkových mol. Stále silněji vnímám vliv z dob našich maminek z dob, které dávno minuly a vidíte, pořád jsou tu a čím dál víc.

Byla jsem v rozhlase.

publikován 12. 10. 2014

Na pozvání paní Stáni Lekešové jsem byla pozvána v pátek 10. října do rozhlasu k debatě o odívání a mé nové knize.

Vyšla mi nová kniha!

publikován 22. 9. 2014

Ač se to nezdá, organizace šatníků, skříní a šuplíků je důležitou součástí života. Práce na novém uspořádání je vlastně psychologickou očistou s nádechem duchovna, kterou jednou za čas potřebuje každý z nás. Proč tedy nevyužít malou zkratku k „cíli“, kterou nabízí právě tato kniha.Ač se to nezdá, organizace šatníků, skříní a šuplíků je důležitou součástí života. Práce na novém uspořádání je vlastně psychologickou očistou s nádechem duchovna, kterou jednou za čas potřebuje každý z nás. Proč tedy nevyužít malou zkratku k „cíli“, kterou nabízí právě tato kniha.

Krásné nehty jako mají Gejši

publikován 21. 8. 2014

Tento unikátní typ úpravy přírodního nehtu má dlouhou historii a objevil se před stovkami let v Japonsku. Aristokratky, které chtěly mít upravené a zdravé nehty, hledaly způsob jednoduché péče s jasným efektem. Jejich tajná metoda se dostala mezi gejši, které ji také začaly používat. Tajemství bylo prozrazeno a přežilo staletí díky tradování z generace na generaci mezi ženami. Teď máme možnost  podobným způsobem pečovat o nehty i my!

Podzimní trend v líčení

publikován 8. 8. 2014

Od září uvádějí kosmetické společnosti nové trendy v líčení na podzim/zimu. Poukážu na velmi povedený a jednoduchý look značky Giorgio Armani, který nese název “Fade to Grey“.

Hurá v září na UNIQUE FASHION WEEK!

publikován 1. 8. 2014

Na konci července jsem byla pozvána na tiskovou konferenci k velkolepé akci Unique Fashion Week 2014. Tradiční módní projekt, který poběží celý týden od 8. – 14. Září v Praze, nezastínila ani drobná změna názvu.  

Síla květin

publikován 19. 6. 2014

Fauna a flóra neúnavně inspiruje módní návrháře a ovlivňuje převážně letní trendy. Květiny frčí už několikátou sezónu. 

Parafínové zábaly rukou

publikován 14. 6. 2014

V letní sezóně patří pokožka rukou k těm nejzatíženějším. Všechny ženy se kromě běžných domácích prací navíc vrhnou do úprav na zahrádce. Mnohokrát za den si ruce namáčí a myjí. Jde o vysokou zátěž, ale málokterá žena si to uvědomuje. Mé klientky si pak stěžují na vysušenou pokožku, záděry a lámavé nehty, které se třepí. Bezděky nám ruce slouží, ale my jim to nijak nevracíme. Aplikace krému nepostačuje. Je potřeba jít více do hloubky.