Džínový trend pro rok 2017

článek byl publikován 31. 5. 2017

Džínový trend pro rok 2017

Texasky, džíny, rifle, modráky to je nekončící výčet jak nazývat modré kalhoty. Původně pracovní kalhoty amerických zlatokopů se dnes staly samozřejmostí pro každého. V šatních skříních jich najdete většinou hned několik kusů. Lidé si zkrátka už neumí ani představit, že by je neměly.

Něco málo z historie

Patent na výrobu denimových kalhot drží firma Levi Strauss&Co. a to již od roku 1873. Židovský přistěhovalec, který se svým švagrem založili firmu původně na výrobu hrubého plátna na stany a plátěné kryty na vozy, měli nápad ušít odolné kalhoty pro horníky a zlatokopy. Nejkvalitnější bavlnu dováželi z Francie. A jak to bývá u prvních prototypů, bylo potřeba je neustále vylepšovat. Vytrhané kapsy bez kterých se dělníci neobešly, byly postupně zpevňovány malými nýtky v rozích. Nesmrtelnou ikonou jsou džíny „levisky 501“.
Po druhé světové válce nastal zlom a „levisky“ začaly bojovat z konkurencí. Začalo se experimentovat se střihy, tvary, barvami, tak aby dokázaly následovat novou dobu.

Džínový trend pro rok 2017
 

Černé džíny! Ano, černá není zrovna tou typickou barvou, ale to je přesně ten kousek, který můžete mít v šatníku i několik sezón. Díky černé barvě můžete „čerňáky“ nosit jak do práce a doplnit je sakem, tak i na párty a pořídit jim pár vytřepaných děr. Důležité je vybrat si střih a styl, který vám bude vyhovovat pro nošení 24/7.
 

Jaký zvolit střih

I když už nejste dvacítka, džíny si ale pořídit můžete. Jejich nadčasovost je ověřena historií. Tou nejdůležitější věcí je, aby vám správně padly na tělo a zdůraznily partie, které potřebujete a naopak zakryly nedostatky.

První pravidlo – KAPSY


ZDROJ: ZARA
To, co na vás okolí vidí jako první, jsou kapsy. Máte-li široké boky a velký zadek volte vždy střih, kde jsou kapsy velké. Nesmí, ale zase přetékat pod zadek. Musí mít hezký a klasický tvar. Nesmí být ani příliš vytočené do stran, protože tím by „šilhalo“ i vaše pozadí.

Druhé pravidlo – NOHAVICE


ZDROJ: ZARA
Na těch záleží ve spojitosti s celkovým dojmem postavy.
Zúžené (slim) – prodlužují nohy a zvýrazňují jejich tvar včetně kotníků.
Zvonové – i pro plnoštíhlé postavy. Dokáží zakrýt širší lýtka a díky výraznému rozšíření na konci nohavic vymodelují velmi ženskou postavu!
Rovné – ideální varianta pro všechny typy postav. Jsou nadčasové a slušivé. Nijak opticky nenaruší jakoukoliv postavu.
Rozšířené – nohavice jsou v oblasti stehen těsné a pod koleny se mírně rozšíří. Tento tvar je vhodný pro dámy s asymetrií v oblasti lýtek, s širšími boky a kily na víc.

Třetí pravidlo – PAS nebo BOKY


ZDROJ: ZARA

Vyšší pas prodlužuje opticky nohy a zvýrazňuje krásně zadní partii těla. Dokáže doslova zázraky, máte-li silnější pas a tukové polštářky v oblasti boků. Bokovky dělají přesný opak. Odříznou opticky pár centimetrů jak z délky nohou, tak ze zadku a navíc vymáčknou přebytečné tuky přes pásek. Proto bokovky více sednou hubeným postavám.
Sedlo na zadním díle dokáže natvarovat velký zadek a takzvaně ho doslova „naporcovat“ na menší kousky. Tím se zadní partie opticky zmenší.

Čtvrté pravidlo – SED
Ultra hluboký sed (boyfriend) – výrazně zkracuje nohy! Navíc je upřímně muži nemají na ženách rádi. Jsou však velmi mladistvou variantou a ženy je mají rády pro jejich pohodlnost třeba při cestování. Sluší více štíhlým ženám.
Hluboký sed (boyfriend skinny) – jemně hlubší rozkrok a oproti zmíněnému střihu boyfriend mají užší nohavice. Proto bych hlasovala za tento střih. Ohrnutý dolní kraj bude lichotit pro svou uvolněnost.

Páté pravidlo – ZAKONČENÍ NOHAVIC
Prošité – úplná klasika. Je to nejčistší zakončení. Obšití okrovou nití nabádá i k podobně barevnému ladění doplňků včetně bot.
Ohrnuté – hravější způsob, který z džínů vykouzlí street styl.
Roztřepené – nejvíc cool styl. Ideální kombinace z teniskami nebo dřeváky.

TIP!
Nezapomeňte, že džíny se velmi rychle už po 5 nošeních výrazně vytáhnou, hlavně v oblasti pasu. S tím je potřeba počítat při jejich nákupu. Musejí být spíše těsné.7 důvodů proč si je pořídit

* Omládnete o několik let
* Z plánovaného oběda v nich můžete směle vyrazit na neplánovaný výstup na Sněžku.
* Jednoduchý styling. Pravé tmavomodré džíny snadno doplníte bílým tričkem a bundou.
* Díky pevné látce zploštíte své bříško a vytvarujete krásný zadek.
* Jemné zašpinění lehce po uschnutí vykartáčujete a nemusíte je hned prát. Protože praní jim nedělá dobře.
* Pravé džíny ve správném střihu, který vám padne, vydrží ve vašem šatníku několik let.
* Zvolíte-li třeba černé, můžete je nosit i k lodičkám a vykouzlit elegantní outfit.