Jako Leonardo Da Vinci...

článek byl publikován 27. 1. 2016

Jako Leonardo Da Vinci...

Říkám to pořád, líčení je jako malování obrazu a bez štětců to zkrátka nejde. Proto má vizážista zásobu desítky štětců a z nich vybírá na jednotlivé úkony ty nejvhodnější. Je to taková alchymie, to přiznávám. Ale jak se v tom má obyčejná žena zorientovat? 

Podle mě je základ mít kvalitní huňatý štětec s umělých vláken na podklad, tedy na make-up. Když je kulatý, tak zapracovávám podklad krouživými pohyby. Když je štětec plochý, tak krátkými rovnými tahy natírám béžový základ, jako když se natírá plot. Štětce většinou nechávají řádkování a tak make-up ještě po zapracování štětcem pojistím pár doteky nebo spíš tlaky prstů. 

Pak je určitě fajn mít jeden menší plochý štětec na korektor. Pupínky krásně zakryjete. Každá žena má štětec na pudr. Bohužel co jsem měla možnost na kurzech vidět, tak nevalné kvality. Vypelichané chlupy, řídký základ a příliš měkké krčky, tak by se dal popsat štětec na pudr průměrné ženy. Na pudr by měl být ten nejkvalitnější. Nejlepší je pořídit si ho ze zvířecích chloupků. Krásně nesou pigment a na obličeji pocítíte dotek jako takové jemňoulinké pohlazení. Nebojte zvířátka kvůli tomu nezabíjí. :-) Stejná kvalita chloupků by měla být i u štětců na oči. Pokud si, ale vystačíte s tužkou a řasenkou, tyhle štětce vážně řešit nepotřebujete. Na tváře může být štětec jak ze zvířecích, tak i z umělých vláken. Někdy můžete totiž obměnit pudrovou tvářenku za krémovou a nemusíte kvůli tomu kupovat další. Stěžejním je pro mě ještě štětec na rtěnku. Čím dál víc se nosí hodně výrazné barvy a to si zasluhuje precizní nanesení. Kupte si plochý štětec, ale krapet širší. Běžně je totiž na rty doporučován příliš úzký a tím pak musíte dlouho pracovat než rty vymalujete do krásných tvarů. Širším štětcem (cca 0,5 mm) dokážete hravě vybarvit i výrazné rty a to i bez použití konturovací tužky.

O svoje “nádobíčko” se ale musíte i vhodně starat. Pravidelně byste je měli propírat buď ve speciálním prostředku na štětce a nebo úplně postačí i šampón na vlasy. Důležité je štětce po koupeli jemně vyždímat a nechat uschnout na volném vzduchu. No a když jsou štětce suché můžete je uložit zpátky do pouzdra a těšit se na nový den, kdy si s nimi zase budete jemně hladit svou tvář!

Doporučuji štětce HAKURO (foto nahoře) nebo Oriflame (foto vpravo).