Praktické rady na vylepšení stylu a sebevědomí

článek byl publikován 2. 4. 2017

Praktické rady na vylepšení stylu a sebevědomí

Jistě si vzpomenete, že jsem se minule rozepsala ohledně sebevědomí. Jak si ho vlastně dodat (dej sem proklik na ten poslední článek). Bylo tam 5 těžkých otázek, to uznávám, které jste si měla poctivě promyslet a pak si na ně odpovědět. Bylo vás pár, které mi psaly, že jako oukej, ale jak to udělat prakticky? Nemáš Petro nějakou konkrétnější radu?

Mám. A tady máte ve stručnosti pár rad, které vím, že v praxi fungují. Okořenila jsem to i přímou řečí mých klientek. Třeba se v tom najdete taky. :-)

„Mám doma troje letní šaty. Jedny s příliš hlubokým výstřihem, kvůli němuž se v nich necítím komfortně. Druhé jsou výstřední a nehodí se pro všední nošení a třetí jsou mi trochu knap, přibrala jsem. Nekoupím si nové, protože mám troje, ale nenosím je,“ svěřuje se květinářka Jarka (31).
RADA
Přesně takhle dochází k situaci, kdy ráno otevřete přecpanou skříň a jednoznačně nemáte co na sebe. Šaty vyhodit či prodat a koupit si jedny skvělé nové! Ani nevíte jakou tím uděláte radost někomu jinému.

“Miluju svetry, mám jich spoustu, ale když si ho obléknu, tak na mě visí a nebo vidím žmolky.”
RADA
Vyhoďte ze svého šatníku všechno obnošené, vytahané, seprané, co je vám dlouho malé nebo velké, co vám nesedí. Vše mimo styl, který byste chtěla nosit a o němž sníte. Na žmolky skvěle fungují odžmokovávací strojky.

„Podle modelky v katalogu, který mi přistál ve schránce, jsem ulovila krásné podzimní bavlněné šaty, plus pásek, plus šátek. Dělala jsem s tím roky parádu ačkoli bych si to sama takhle nikdy nenakoupila. Díky Petro.“ říká sedmadvacetiletá Kristýna.
RADA
Hledejte v sezónních katalozích, vydává je většina značek. Vidíte funguje to.

Další obecné rady
- Nakupujte tak, abyste mohla kousky v šatníku kombinovat a doplňovat. Méně je více.
- Pracujte s barvami. Základní barvy: modrá, hnědá, šedá, béžová, černá, bílá a jejich odstíny. Nepřehlcujte se multikolórními potištěnými kousky alá Desigual. Stačí 2-3 kusy.
- Hledejte inspiraci v časopisech a u módních blogerek. Sledujte, čtěte, serfujte.
- Najděte si celebritu (nejlépe odpovídajícího věku i postavy), jejíž styl vám je blízký, a zkuste ji napodobit.
- Najměte si osobního stylistu nebo kouče stylu. Tohle funguje a investice se vám vyplatí.
- Jděte do jiných obchodů, než obvykle. Běžnou konfekci kombinujte s luxusnějšími značkami, které objevíte v obchodních centrech, neostýchejte se vstoupit!
- Barvěte si pravidelně vlasy a pečujte o ně. Ale ano, i tohle patří do stylu. S mastnýma vlasama a vyleženým kolečkem vzadu na hlavě moc parády nenaděláte.
- Klasická bílá košile je lepší než sedm triček. A tím se řídím i já a tak jsem si pořídila skvělou bílou delší košily v ZARA.
- Tvářenka a výraznější rtěnka vás rozzáří a udělá tu pravou třešinku na vašem stylu.
- Investujte do sebe, vsaďte na kvalitu. Klasika je lepší než trend za každou cenu, A hlavně, pokud investujete například do kabátu dost peněz, pak vlastně i ušetříte. Kvalitní kabát vydrží 5 sezón a více.
-Investujte do sebevzdělání. Najděte si kosmetický kurz, kde Vás naučí správně se líčit. Získáte praktické tipy na nákup líčidel a už nemusíte hledat, která barva make-upu je ta pravá pro vás.
- Některé obchody, například Tchibo, Orsay, Zara, Promod, prodávají už hotové kolekce od čepice po boty. Můžete nakupovat nebo se inspirovat na internetu.

No a moje nejoblíbenější doporučení na závěr!
Čím horší máte ráno náladu, tím větší pečlivost věnujte krásnému oblečení. Bude vám líp!

S láskou Petra