Trendy jaro/léto 2015

článek byl publikován 16. 1. 2015

Trendy jaro/léto 2015

zdroj: NDIGITALIMAGES.COM a GLAMOUR.COM

 

Z módních trendů mám poslední dobou pocit jako by už vše bylo vymyšleno a stále se opakovaly ty stejné věci. A přitom se pořád vyvíjejí nové a nové trendy, které se na nás valí z přehlídkových mol. Stále silněji vnímám vliv z dob našich maminek z dob, které dávno minuly a vidíte, pořád jsou tu a čím dál víc.

 

Fotografie vpravo je z roku 1966. To je důkaz, že se móda opakuje. (foto: flickr.com by HonorataQueen)

 

Košilové šaty

Módní návrháři jako Altuzarra, Charlotte Ronson, Rebecca Minkoff  se nechali inspirovat 60. lety. Převzaly téměř klasický střih „košilovek“. Propínací léga na knoflíky, límečky a klasické košilové kapsy jsou okázale doplněné hlubšími rozparky než tomu bývávalo dříve.

 

Žlutá barva

Předtím než řeknete stejně jako já „nic pro mě“ dočtěte tenhle sloupek. Žlutá barva je velmi optimistická, okázalá a můžete jí i naředit.  Je možné ji tedy obléci od jemňounce citrónové až pro úplné extroverty v podobě kanárkově žluté a to už jde. (Michael Kors, Rosie Assoulin)

 

Kostky

Malé, velké na koso klasické černobílé či červenobílé jsou prostě tu a ani takový odpůrce jako je Jaro Slávik s tím nic nenadělá. Prostě je to trend! Tak si ujíždějte na swingové vlně co to jde. (Oscar de la Renta, Diane von Furstenberg)

 

Černá a bílá

Tady už se jedná snad  o naprostý evergreen. Tento trend mohu každý rok zkopírovat a chyba to nikdy není. Černobílé kombinace ať už v grafickém potisku či jen plošném sešití dvou dílů dohromady prostě z módních mol nikdy nezmizí.  (DKNY, Public School, Thakoon)

 

Kalhotová sukně

Tento vliv máme už druhou sezónu. Trochu se nám zkrátila délka a znalci módy je stylují s většími halenami a nechávají je volně přes. Rozhodně si k nim vezměte vysoké podpatky či sandále s platformou. Zkracují totiž nohy. Takže já s výškou 168 cm na ně můžu zapomenout a tolik se mi líbí! (J. Crew, TIBI, Thakoon Addition)

 

Modrá a bílá

Tuhle „dvojku“ prostě miluju a doporučuji ženám, které si v černobílé přijdou příliš tvrdé nahraďte černou za jakýkoliv odstín modré a to včetně velkoplošných potisků třaba na šatech. Budete za hvězdu! (Adeam, Alice-Olivia, Herve Leger by MaxAzria)

 

Trenčkoty v kimonovém stylu

Japonsko je pro mě studnicí nápadů na kombinace barev a strohých slušivých střihů. Vůbec se nedivím, že se návrháři stále více ubírají tímto směrem. Tyhle „hospafrak“ jsou nejen lehké, komfotní stylové, ale hlavně slušivé. V kombinaci s krátkou délkou třeba šrtky, halenka a dlouhý trenčkot a nezbývá než řici - ách. (Tracy Reese, Thakoon, Tibi)

 

No a na závěr se nezapomeňte přepásat!

Opravdu jako poslední  trend je látkový pásek. Ten se objevuje u mnoha kolekcí a to jak na pláštích, šatech, halenkách či sakách. Ideálně ze stejné látky. A stylům uzlů se meze opravdu nekladou. (BCBG, Rebecca Taylor, Suno)