Články

Ráda se vyjadřuji slovem a tak v této sekci naleznete nepravidelně vložené články o všem co se mi na profesionálním poli přihodilo, kde jsem byla a co zajímavého jsem četla nebo zažila. Budiž Vám to inspirací.

Nehty a jejich trendy 2017

publikován 31. 1. 2017

Trendy se objevují všude. Tak jako ostatní obory, móda, líčení, tak i nail art má svá IN a NEJ. Trendy na nehtech bych odvážně přirovnala k vlasům. Na nehtech tuto sezonu bude totiž frčet nejen přirozenost, ale také odvážné melírování neboli ombré.

Trendy v make-upu jaro/léto 2017

publikován 3. 1. 2017

Trendy jaro/léto 2017 Nová sezóna je vždy závanem něčeho nového a neotřelého. A tahle bude průletem historií. Aspoň tak to ukázalo mnoho módních návrhářů na Fashion weeks od New Yorku až po Prahu.

Dlouhé řasy

publikován 15. 10. 2016

Znáte to. Zazvoní Vám telefon a na druhé straně se ozve vytížená kamarádka a hned s nabídkou kávy. Nedalo se odolat. Do hodiny jsme se potkaly v restauraci a z kávy byla večeře. Nemohla jsem z ní spustit oči a hned mě napadlo se zeptat. “Ty máš nějak dlouhý řasy nebo se mi to zdá? Co si s nima udělala?” A Klárka ihned ochotně odpovídá. “Jo, to jsem ti taky chtěla vyprávět. Narazila jsem na skvělý sérum HAIRPLUS a takhle mi to vyrostlo!” Ihned jsem jí přinutila mi ho ukázat a hned, jak jsem přišla domů, tak jsem si ho vyhledala na internetu a objednala. Za týden bylo v mých rukách a já se rozhodla, že moje řasy budou taky takhle dlouhý.

Jak se zařizuje teambuilding

publikován 10. 10. 2016

Zadejte Teambuildingové aktivity do google vyhledávání. To je asi první co napadne každého zaměstnance, který dostane na starosti zorganizovat firemní “stmelovací akci”. Vypadne na Vás desítky firem, které se vytahují jedinečností nabízených zážitků a přitom je to totéž.

Zrekapitulujte svůj život a obnovte šatník!

publikován 2. 10. 2016

Stojíte ráno bezradně nad přeplněným šatníkem? Možná nevíte, kým skutečně jste, nevnímáte svůj život a to, kam se posunul. To všechno se může odrazit ve vaší skříni. Vizážistka a stylistka Petra Šestáková říká: „Pokládám svým klientkám otázky, které jim tváří v tvář jejich skříni s oblečením otevřou oči a možná trochu změní životní postoj. Je to zkrátka služba, která jim ukáže, jak si zvednout sebevědomí.“ Zkuste se i vy zamyslet nad odpovědmi na následujících 5 otázek.

Ženám chybí láska a sebevědomí

publikován 23. 9. 2016

Ze soukromého povídání s mou přítelkyní, vyšel hluboký rozhovor. To je tak, když se profíci sejdou na kávě. Děkuju Olinko! Může se zdát, že není nic povrchnějšího než živit se péčí o vzhled, make-up a oblečení. Vizážistka a stylistka Petra Šestáková ale denně ve své práci zažívá opak. Protože je svým klientkám blízko, sdílí jejich starosti. Jak se jí pracuje v profesi na hraně mezi hledáním tělesné krásy a psychologickou praxí?

První kosmetika pro dívky

publikován 5. 9. 2016

O prázdninách jsem dávala rozhovor do OnaDnes. Milé setkání s redaktorkou Karolínou se točilo kolem mladých slečen a jejich přípravě na první používání kosmetiky. Zazněly i otázky ve stylu povolit líčení nebo zakázat.

Super trend léta 2016? Vzhled „devatenáctky“!

publikován 1. 6. 2016

„No jasně, to je vtipný. Se zbláznila, dyť mi je už skoro padesát?“........úplně vás slyším. Není to, ale vůbec těžké. Základem je však zdravá pleť. Toho docílíte tím, že budete pravidelně na obličej ráno i večer aplikovat krémy podle vašeho tipu (suchá, mastná, smíšená) a věku, aby pleť byla vypnutá. To je základ. Nemůžete čekat, že když se roky nemažete a vaše pleť je jako zmačkaný papír, se teď z čista jasna (když právě čtete tenhle návod) proměníte v dívku na fotce. Takhle to nefunguje. To je vám doufám jasný!

Červený koberec

publikován 26. 5. 2016

Festival v Cannes Před 17 lety jsem v Cannes byla. Dodnes na mě tahle dovolená zanechala stopu. Kolonáda, kterou jsem znala jen z filmů, lemovaná drahými a luxusními obchody a pláž s prouhatými lehátkami. Na každém rohu jsem čekala, že na mě musí vykouknout nějaká holywoodská hvězda.

Jako Leonardo Da Vinci...

publikován 27. 1. 2016

Říkám to pořád, líčení je jako malování obrazu a bez štětců to zkrátka nejde. Proto má vizážista zásobu desítky štětců a z nich vybírá na jednotlivé úkony ty nejvhodnější. Je to taková alchymie, to přiznávám. Ale jak se v tom má obyčejná žena zorientovat?

Trendy v líčení na jaro/léto 2016

publikován 2. 1. 2016

Základ trendů na sezónu jaro/léto 2016 je zdravá přirozená pleť. Líčení by mělo působit jako nenalíčená tvář s atributy, které patří mladé pleti. Důraz je kladen na kvalitně zpracovaný podklad. Pak už stačí jen zvýraznit obočí, použít světlou tužku do oka, nalíčit řasy, lehce tváře a zvolit přirozenou barvu na rty.

Bilancování

publikován 23. 12. 2015

Vánoce a konec roku jsou vždycky velmi emoční záležitost. Letos se k tomu ještě přidává úplněk, který vše vyšponuje do maxima. Já nevím, jak Vy, ale já se ke konci roku stávám pamětníkem. Přemýšlím a vzpomínám na výzvy, které mi život přichystal. Vymýšlím nové služby a náměty mi jedou hlavou. Ano, bilancuji a kalkuluji a při tom se snažím zregenerovat a načerpat sílu. Myslím, že to tak nějak ke konci roku patří. Dny se sice začaly pomalinku prodlužovat, ale i tak je brzo tma a času na přemýšlení je dost.