Tak jsem to udělala!

Přiznala jsem si, že bydlet v obřím bytě s nájmem, sice v centru Prahy, je pro jednu kreativní duši příliš a tak jsem přijala nabídku a budu se zase stěhovat. Kam? Domů. Jo, přesně tak! Domů!

Rodiče se při dovršení 18-ti let svého dítěte často snaží, aby dítě už konečně vyletělo z hnízda. Je však jedno období, kdy se to může změnit. Tatínek dospěl do věku, kdy mu přijde fajn, hnízdo rozšířit a nalákat “ptáčka” zpět. Povedlo se!

Jsem kreativec, asi po rodičích, a naplňuje mě pořád něco budovat. A tak návrh na rekonstrukci části domu byl pro nás hračkou. Hromady nábytku nejdou dohromady s konceptem “japonského minimalismu”. Musíme se ho zbavit.

Patnáct let spolupracujeme s dětským domovem v Přerově. Nejdřív jsem si připadala divně, když se budu ptát ředitele jestli nepotřebují nábytek nebo myčku a troubu do svého zařízení. Mají určitě spoustu dárců. Byl to však omyl. Pan ředitel nadšeně souhlasil a tak nezbývalo než vymyslet, jak to tam dopravíme. Zapůjčení vraku dodávky byl ze začátku dobrý nápad. Do chvíle, než začalo na cestě zpět systematicky pršet a místo stěračů se po skle válely jen zpuchřelé gumové třásně! Příběh byl mnohem vyhrocenější, ale o tom jindy.

Dojeli jsme naštěstí v pořádku i s naší psí slečnou Luisou, protože to byl výlet na celý den a jí přeci nemůžeme nechat doma v napůl vystěhovaným baráku. laugh

Hřálo nás u srdce, že jsme mohly vybavit děti něčím smysluplným. My jsme tu obří dodávku totiž dokázaly naložit až k prasknutí. Ono když obejdete celý dům od půdy po garáž najdete….trampolínu, dvě horský kola, in-line brusle s chrániči, několik tenisových raket, petanq a mraky jiných sportovních náčiní, krabice knih, skládací židle, křesla, houpací designový sedátka, televizi, dvě komody, tři skládací stoly, jeden kancelářský stůl do L, hromady kosmetiky a oblečení.

Pomáhat má smysl i když to občas může vypadat, že to bylo za trest.angel

Detoxikujte svoje životy, je to nesmírně očistné. Zbavujte se věcí, které už nebudete používat a darujte je! Může se vám klidně stát, že se rozbrečíte, když vám zástupce ředitele dětského domova řekne: “Jeďte opatrně, takových lidí jako jste vy je málo a ty se musí zvlášť opatrovat.”

Krásné detoxikační léto a když tak jsem tu pro vás na ty vaše šatníky!

S láskou Petraheart