Červený koberec

článek byl publikován 26. 5. 2016

Červený koberec

Festival v Cannes

Před 17 lety jsem v Cannes byla. Dodnes na mě tahle dovolená zanechala stopu. Kolonáda, kterou jsem znala jen z filmů, lemovaná drahými a luxusními obchody a pláž s prouhatými lehátkami. Na každém rohu jsem čekala, že na mě musí vykouknout třeba Alain Delon nebo jiná holywoodská hvězda.V té době jsem nebyla ještě vizážistkou a jen mě tak napadá, jak by tahle zkušenost, vidět na vlastní oči hvězdy na červeném koberci, ovlivnila mou chuť líčit.

Letos se týdenní filmový festival konal se vší parádou. A jak už to tak bývá známé tváře se musejí držet trendů a něčím vynikat, odlišit se davům. Těch rób, které musejí mít k dispozici jsou desítky. Nezavidím. Pojďte se spolu se mnou podívat na vybrané osobnosti blíž.

Eva Herzigová

Česká holka je stejně nej! Napodobit styl Marilyn Monroe se jí vážně povedl. Vlasy do velkých a volných vln, výrazné tmavé líčení očí, bledá pleť a jen jeden výrazný šperk v podobě náušnic je skvělá volba. Bílé šaty s klenutým hlubokým výstřihem v midi délce je hit. Tleskám.

Salma Hayek

Herečka, kterou obdivuju a mám jí moc ráda. Ajaj, ale při téhle příležitosti to její vizážista poněkud přehnal s projasněním partie pod očima. Vidíte? Stínování obličeje se někdy vymkne z rukou i odborníkovi. Vždyť to říkám, že contouring je složitá disciplína! :-)

Julia Roberts

Černou nikdy nic nezkazíš. Tím se asi držela při volbě šatů Julia. Někdo by řekl nuda, ale mě se to líbí. Vynikně to co má. Její krásný nenapodobitelný úsměv, velké oči a ušlechtilý šperk. Bravo!

Kirsten Dunst

Róby měla zajímavé, ale na tomhle snímku chci poukázat na to, že když se tváříte jako Kirsten, sebe dražší a krásnější róba vám k úspěchu nepomůže. Ztvrdlé rysy z ní dělají starou-mladou. Zvolila bych jemnější tón rtěnky a ubrala bych na tvářích a stínování očí. Velká škoda.

Jourdan Dunn

Modelky prostě vždycky vědí jak na to. Překrásné, dechberoucí šaty jako stvořené na červený koberec, který přechází v dlouhé schody. Teprve na schodech totiž vynikne ta krása! Prsten, náušnice a lehké líčení si tahle půvabná modelka může dovolit. Povedené!

Helen Mirren

Dáma jak se patří. Její styl krásně zraje. Vlasy vyčesané nahoru, zvýrazněné oči tmavomodrým stínem, perfektní pleťovka. Jediné co mi "neštimuje" jsou boty s geometrickými průstřihy k jemnému krajkovému vzoru na šatech. Ale odpouštím jí to, za jinak dokonalý styl. :-)

Bella Hadid

Modelka palestinského původu. Tady nemám slov. Pro mě je tohle za hranu. Navíc červené šaty na červeném koberci vůbec nevyniknou. Ukazuje příliš. Podle mne nevhodný kousek, ale zase na sebe přitáhla pozornost objektivů a o to jí asi šlo.

Jen malý průřez toho co se dalo vidět v Cannes. Jestli vás prohlížení zaujalo, dejte si celou porci na http://www.vogue.co.uk/spy/celebrity-photos/2016/05/11/cannes-film-festival-2016/gallery/1633002, odkud jsem čerpala fotky a zhodnoťte si celebrity sami pro sebe. I tím se totiž učíte najít svůj styl!

Krásný den!

Petra

(zdroj VOGUE.CO.UK)