Depilace z plechovky

článek byl publikován 23. 1. 2015

Depilace z plechovky

Kde jsou ty doby, kdy mi maminka ukazovala, jak si při navlékání silonek uhlazovat chlupy na nohách jedním směrem. To se psal rok 1980. Ženy nosily přirozeně chlupatá lýtka a nikoho ani nenapadlo se nad tím pozastavovat. A dnes? Dnes se odstraňují chloupky po celém těle a muže z toho nevyjímejme. Ženy si mezi sebou vyměňují nové depilační a podepilační zkušenosti a zážitky.

Jsem fanda depilací. Podle mě je to pohodlné, čisté a při pravidelném vytrhávání i bezbolestné. Chloupky dorůstají pomalu a některé to za ta léta vzdaly. Depiluji si ruce, nohy, podpaždí a na “brazilku” si raději zajdu do salónu.

Navštívila jsem přednášku o nové metodě depilace, kterou jsem si nazvala DEPILACE Z PLECHOVKY. Značku Ital Wax do ČR dováží Tasha.cz

Novinka je v tom, že můžete depilovat místa po 24h od holení a to bez bolestně! Teplý vosk nabíráte z plechovky pomocí špachtle a tlakem nanášíte na kůži. Vosk zatýká do pórů, které otevře a zachytí i mini chloupky, které zbydou po holení žiletkou. Další výhodou je, že už nepotřebujete žádné papíry, kterými vosk strháváte. Vosk se po vytuhnutí (4-7 vteřin) změní na film, kterým trhnete a chlupy jsou pryč.

Nevýhodu vidím jedinou. Doma to nedáte.

Správné kroky jak se účinně depilovat pro mě byly novinkou. Vtipný je, že když se nechávám někde ”obsloužit”, tak nevnímám co mi kosmetička aplikuje před a po akci. A při domácím vytrhávání se divím, že mě to tahá a cítím to víc než v salónu.

Takže nezapomínejte:

  1. Odmastit plochu gelem před depilací. Otřete tampónem či ubrouskem do sucha.
  2. Nasypat dostatečné množství pudru a rozetřít. (Právě pudr zabrání přilepování vosku k pokožce, takže necítíte tolik to štípnutí při strhávání vosku. AHA efekt.)
  3. Nanést vosk špachtlí a vytvářet jasné okraje. Rozetřít i mimo chloupky. Vytvořte si špachtlí takové ouško. Nechte ztuhnout.
  4. Po pár vteřinách chyťte vytvořené ouško a strhněte. Přiložte ruku na místo po odtrhnutí. (Tím zmírníte tenzi a případnou citlivost. TAKY jsem nevěděla.)
  5. Postup můžete opakovat až 3x
  6. Aplikujte chladivý gel a případně odstraňte zbytky vosku olejem.

 

Jsem nadšená novými informacemi a taková školení jen doporučuji.

(foto: zdroj TASHA.cz)