Módní trendy podzim/zima 2018/2019

článek byl publikován 29. 8. 2018

Módní trendy podzim/zima 2018/2019

Konec letní sezóny se nezadržitelně blíží a mě už dávno zajímá vývoj trendů na sezónu nadcházející. Prostudovala jsem trendy za vás a ve stručnosti vám jich 10 představím. Opět mě uspokojily tipy podle Vogue. No uspokojily…posuďte samy.

zdroj: Vogue.co.uk

Zvířecí potisky
Ano, tušíte správně, podzim bude divoký. Zvířecí potisky jsem vždy obcházela obloukem. S údivem sleduji, že návrháři přitlačili a modelky jimi doslova potáhli po celém těle. Máte-li je v oblibě, na můj dojem nedejte a vklouzněte do svých oblíbených a možná odložených kousků. Když už bych si měla vybrat i já, tak vítězí zebra!

Ať žije kůže
Lesklá, hladká, semišová je to jedno. A kombinace jsou o to více peprnější. V kožených šatech můžete směle vyrazit třeba i na obchodní schůzku a rozhodně nešlápnete vedle.

Lichotivé pláštíky a peleríny
Skvělý doplněk ke kostýmku a neotřele jím doplníte i kalhoty s blůzkou. A že se vám nechce nic takového kupovat? Nevadí. Napodobte tento styl tak, že si plášť nebo sako přehodíte přes ramena. A je to!

Stříbrná návnada
Tady zaplesá každé ženské oko. Lesklé, měňavé, třpytící se kousky oblečení přivábí všechny pohledy světa. Letí hlavně bundy, mikiny, šaty. Cokoli lesklého musíte tuhle sezónu prostě mít.

Tvídový návrat
Tento druh materiálu je starodávný. Šila z něj už Coco Chanel. Prohrabejte půdy, sekáče, babičiny skříně a najděte tyhle “starobylé” kousky. Oživte jimi svůj šatník. Váš styl dostane šťávu.

Rezavou tu já mám nejradši
Bez téhle barvy se neobejdete. Vévodí všechny odstíny měděné, zrzavé, rezavé až medové. Nemáte-li na tuhle barvu odvahu nebo náladu, začněte třeba jen s doplňky. Skvěle se kombinuje se švestkově modrou.

Plisé prosím
Tuhle sukni si pamatuju jako malá holka. Maminčina garderóba v 80.letech bez ní nemohla existovat. Dokonce si pamatuju, že si maminka sukni ušila a nechala si ji naplisovat. Opravdu tahle služba existovala. Tenhle trend se mi moc líbí a rozhodně si nějaký kousek musím na zimu pořídit!

Zásah do hedvábí
V pravém hedvábí bychom měly jako ženy chodit často. Je to, alespoň pro mě, nejpříjemnější materiál, ve kterém si připadám jako víla. Nebojte se velkých vzorů a mixů všelijakých barev. Pokud budete váhat, váš styl doplní i výrazný šátek, který jakoby vypadl z rukou slavného malíře.

Jména hloupých na všech sloupích
Tohle si možná myslí kdejaká starší dáma, která bude nevěřícně kroutit hlavou nad obřími písmeny dmoucí se na prsou dnešních stylových fashion fanatiků. Ale je to tak. Designéři využívají výhody sociálních sítí a selfíček. Je to vlastně “skrytá” reklama. Čím větší logo firmy, tím větší zásah do podvědomí populace. 

Dvakrát větší
Protože o jedno číslo je to málo. Máte-li v šatníku třeba manželův kabát vůbec se nerozpakujte a oblékněte si ho přes váš každodenní outfit. Ledabylost, ležérnost hraničí s omylem ve zvolené velikosti. Návrháři dohnali styl oversize do extrému. Takže když potkáte drobnou postavu v obřím kabátě věřte, že to je stylový!

Co na to říct a nelhat. Je to bláznivej svět!

Petra 

zdroj: vogue.co.uk